Nominacja dla ALTER EGO

Miło nam poinformować, że szkolne koło teatralne ALTER EGO otrzymało nominację do finału Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych 2019, który odbędzie się 13 maja w Lublinie.
29 marca w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku miały miejsce eliminacje powiatowe, podczas których nasi pasjonaci teatru zaprezentowali spektakl pt. „O rycerzu, o koniu i...”. Jury w składzie: Edyta Bodys (CKiP w Kraśniku), Henryk Kowalczyk (WOK w Lublinie) oraz Andrzej Gotner (Starostwo Powiatowe w Kraśniku) zwracało uwagę na dobór właściwego repertuaru, uczestnictwo wykonawców we współtworzeniu prezentacji teatralnej, uniwersalność formy i tematu, a także na oryginalność rozwiązań scenicznych.

Celem przeglądu jest m. in. tworzenie warunków do rozwijania aktywności twórczej wśród młodych oraz wymiana doświadczeń.
Warto dodać, iż w styczniu przedstawienie konkursowe dwukrotnie zostało wystawione na deskach Centrum Kultury w Annopolu. Widzami były zaprzyjaźnione przedszkolaki, rodziny uczniów i społeczność szkolna. Szczególne podziękowania za wsparcie naszych młodych aktorów w teatralnych działaniach należą się jednej z autorek scenariusza p. Katarzynie Białkowskiej, a także rodzicom. Zaznaczyć należy, że ALTER EGO w obecnym składzie pracuje dopiero od października br. szkolnego. Koło skupia nie tylko te dzieci, które zaskakują wrażliwością, spontanicznością oraz kreatywnością, ale również i te, które pragną przełamać swoją nieśmiałość. Zapału im nie brakuje. Niebawem rozpoczną pracę nad autorskim scenariuszem.
Członkowie koła: Maja K., Jacek S., Natalia B., Paulina J., Julia G., Martyna M., Eliza R., Julia S., Aleksandra K., Gabriela K., Kinga S., Agata S., Mateusz M., Zuzanna F., Weronika M., Julia P., Martyna U., Oliwia W., Adam K., Kacper M.

 

Szukaj

Projekty

***


***

Kompleksowy system doskonalenia
nauczycieli w powiecie kraśnickim

***

Po ścieżkach wiedzy

***

 

 ***

 Indywidualizacja nauczania
w klasach I-III szkół podstawowych

***

Witryna online

We have 126 guests and no members online