Materiały edukacyjne

Szanowni Państwo,


Informuję, że od 16.03. do 25.03.2020 r. nauczyciele za pośrednictwem dziennika elektronicznego będą przesyłać uczniom zadania oraz wskazówki do samodzielnej pracy w domu. Poniżej podane są materiały edukacyjne- platformy, strony i serwisy internetowe, z których uczniowie mogą samodzielnie korzystać.
Prosimy, aby Państwa dzieci wykorzystały ten czas na powtórzenie, ćwiczenia i utrwalenia wiadomości.

Życzę wszystkim zdrowia i spokoju.

Z poważaniem,
dyrektor szkoły
Danuta Ryfka

 

LEKCJE Z INTERNETU

Materiały edukacyjne – platformy, strony i serwisy internetowe

 

 1. epodreczniki.pl
 2. Portal wiedzy dla nauczycieli
 3. Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
 4. Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
 5. Portal lektury.gov.pl
 6. Strona Centrum Nauki Kopernik
 7. Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia
 8. Strona Krajowego Biura Programu eTwinning
 9. Serwis Ninateka
 10. Serwis Muzykoteka Szkolna
 11. Biblioteka Cyfrowa Polona
 12. Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
 13. Serwis Telewizji Polskiej
 14. Serwis Polskie Radio Dzieciom

Uczniowie i nauczyciele znajdą tutaj materiały przydatne i pomocne w systematyzowaniu, utrwalaniu wiedzy, a także wspierające ich w przygotowaniach do egzaminów.

 

Linki do materiałów egzaminu ósmoklasisty:

informatory zawierające przykładowe zadania z rozwiązaniami

przykładowe arkusze egzaminacyjne, próbne arkusze egzaminacyjne, filmy informacyjne o egzaminie ósmoklasisty

dodatkowe zestawy zadań (na stronach OKE): np. link 1link 2link 3

arkusze egzaminacyjne z 2019 r.

     

 ****

Portale ogólne dla klas I- III:

https://www.lulek.tv - Można się tu nauczyć liczyć, czytać, pisać, określać nazwy miesięcy czy poznawać godziny na zegarze. Pokazujemy dzieciom nuty, pomagamy zapamiętać numery alarmowe, czy pierwsze słowa w języku angielskim. Zachęcamy do czytania książek, rysowania na kartce, śpiewania. Przekonujemy, że warto myć zęby, a mycie głowy wcale nie jest takie straszne.


Edukacja polonistyczna, kultura i tradycja:

 

Edukacja matematyczna:

 


Portale i strony internetowe dla uczniów z klas IV – VIII

Edukacja przyrodnicza:Języki obce:


 • http://www.superkid.pl/jezyk-angielski  - Materiały do nauki języka angielskiego dla dzieci - słówka z wymową, ułożone tematycznie
 • https://babadum.com  - Materiały do nauki języka angielskiego dla dzieci
  https://learnenglishkids.britishcouncil.org - Gry, zabawy, historyjki, materiały do słuchania i oglądania; dużo zadań interaktywnych; ćwiczenie wszystkich kompetencji językowych. Klasy 1-4 szkoły podstawowej. Starsi uczniowie klas 5-6 mogą wykorzystać zasoby do powtórzenia i sprawdzenia swojej wiedzy z poprzednich etapów edukacyjnych.
 • https://www.anglomaniacy.pl  - dużo ciekawych materiałów na ćwiczenie różnych kompetencji językowych w języku angielskim, dużo interaktywnych ćwiczeń. Klasy 1-3 szkoły podstawowej oraz 4-6 szkoły podstawowej.
 • Starsi uczniowie klas 7-8 mogą wykorzystać zasoby do powtórzenia i sprawdzenia swojej wiedzy z poprzednich etapów edukacyjnych
 • https://learnenglishteens.britishcouncil.org/skills  - zróżnicowane materiały dla młodzieży, są ćwiczenia gramatyczne, czytanie, słuchanie i pisanie; bardzo ciekawe materiały, zróżnicowane pod względem poziomu języka - można wybrać. Klasy 6-8 szkoły podstawowej i szkoły ponadpodstawowe.

Edukacja historyczna:

Portale ogólne:


Khan Academy - https://pl.khanacademy.org  zawiera materiały edukacyjne, ćwiczenia dla uczniów z różnych etapów edukacyjnych obejmujące matematykę, przedmioty przyrodnicze, historię.

Filmoteka szkolna - http://filmotekaszkolna.pl/dla-uczniow/materialy  - filmoznawcze adresowana głównie do uczniów klas VII i VIII oraz szkól ponadpodstawowych, zawiera artykuły filmoznawcze, ćwiczenia filmowe.

Legalna Kultura - https://www.legalnakultura.pl/pl/strefa-edukacji/strefa-dla-uczniow/strony-internetowe - baza stron internetowych dla uczniów zawierających sprawdzone ćwiczenia, materiały edukacyjne z przedmiotów: język polski, historia sztuki historia i społeczeństwo, matematyka, chemia, fizyka, biologia, geografia, informatyka, języki obce oraz portale ogólne.

Matematyka - Pi-stacja matematyka (www.pistacja.tv) - darmowe wideolekcje z matematyki realizujące podstawę programową od IV klasy SP.  

SZALONE LICZBY - https://szaloneliczby.pl/egzamin-osmoklasisty - arkusze egzaminacyjne z matematyki (wersja do wydruku w pdf lub wersja online, gdzie uczniowie otrzymają wyniki oraz odpowiedzi do zadań z wyjaśnieniem. Na stronie znajdziecie też zbiory zadań z poszczególnych dziedzin matematyki ). – Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty.

MATEMAKS - https://www.matemaks.pl/egzamin-osmoklasity.html -
Wideolekcje z wytłumaczeniem zadań z egzaminu ósmoklasisty z matematyki z grudnia 2018 roku i z kwietnia 2019 roku. – Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty.

MATH.EDU - http://www.math.edu.pl/testy-sp
zadania, testy, zbiory zadań, łamigłówki, ciekawostki matematyczne.

THAT QUIZ - https://www.thatquiz.org/pl
Strona z interaktywnymi quizami. Wybierz dział, polecenie do wykonania, poziom trudności i ćwicz.

MATMA GWIAZDY - https://matmagwiazdy.pl
Wideorelacje z zakresu matematyki

Edukator.pl - https://www.edukator.pl  -
Portal edukacyjny Fundacji Nauki i Wiedzy prezentuje informacje o ciekawych projektach edukacyjnych, realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, e-publikacje, praktyczne wykorzystanie narzędzi TIK w edukacji. Ponadto - materiały przydatne w realizacji zajęć, multimedia, bibliotekę wiedzy z tekstami literatury, mapy i plany, zdjęcia i wiele innych.

Edukacja Muzyczna Dzieci
https://www.edumuz.pl
strona Marii Tomaszewskiej, autorki popularnych w latach dziewięćdziesiątych podręczników do nauki muzyki publikowanych przez Wydawnictwo M. Rożak. Na stronie można znaleźć praktyczne materiały, np. teksty piosenek oraz filmy prezentujące zajęcia muzyczne z dziećmi.

Educarium.pl  - https://educarium.pl  - portal edukacyjny mający za zadanie promować otwarte formy nauczania, zachęcać do wczesnej i mądrej edukacji dzieci poprzez konkretne doświadczenie. Na stronach portalu zamieszczono propozycje zabaw edukacyjnych, karty pracy oraz ciekawe artykuły.

Interklasa.pl - http://www.interklasa.pl/portal/index/strony - polski portal edukacyjny - jeden z pierwszych i największych w Polsce, profesjonalnych portali edukacyjnych, przeznaczony jest dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

Scholaris - www.scholaris.pl - portal wiedzy dla nauczycieli zawierający bezpłatne, elektroniczne zasoby edukacyjne dostosowane do wszystkich etapów kształcenia. Materiały dostępne na portalu są zgodne z nową podstawą programową i kompatybilne ze wszystkimi tablicami interaktywnymi i innymi urządzeniami wspomagającymi pracę nauczyciela, np. tabletami.
Zooniverse - https://www.zooniverse.org/?lang=pl - Umożliwia każdemu udział w prawdziwych nowatorskich badaniach w wielu dziedzinach nauki, nauk humanistycznych i nie tylko.


MATH.EDU - http://www.math.edu.pl/testy-sp

zadania, testy, zbiory zadań, łamigłówki, ciekawostki matematyczne.