Sprzątanie świata

Sprzątanie świata

Historia akcji Sprzątania Świata sięga roku 1989, a inicjatywa przywędrowała  z Australii. Pomysł organizacji takiego przedsięwzięcia w naszym kraju został umiejętnie wdrożony, za sprawą Miry Stanisławskiej-Meysztowicz – założycielki Fundacji Nasza Ziemia. W Polsce „sprzątamy świat” od 1994 roku.
Akcji w tym roku towarzyszy hasło: „Lasy to życie – chrońmy je!” i nawiązuje do właśnie trwającego Międzynarodowego Roku Lasów, ustanowionego przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Zatem nie trudno zorientować się, że działania będą głównie dotyczyły lasów a więc uświadomienia, że to nie tylko skupisko drzew, ale i ciekawy, różnorodny ekosystem. Szczególnym celem jest likwidacja dzikich wysypisk śmieci, które zazwyczaj spotykamy na skraju lasów, w zaroślach lub zakopane w ściółce leśnej.

Nasza  szkoła jak co roku włączyła się w ogólnopolską akcję ,,Sprzątania Świata 2011” poprzez uporządkowanie terenów przyszkolnych i wyznaczonych ulic w obrębie Annopola.  W akcji udział wzięły klasy 1 pod opieką nauczycieli i wychowawców. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i przyłączamy się do tegorocznego hasła: „Lasy to życie – chrońmy je”.

 

Szukaj

Projekty

***


***

Kompleksowy system doskonalenia
nauczycieli w powiecie kraśnickim

***

Po ścieżkach wiedzy

***

 

 ***

 Indywidualizacja nauczania
w klasach I-III szkół podstawowych

***

Witryna online

We have 174 guests and no members online