Doradca zawodowy

Terminy postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych woj. lubelskiego na rok szkolny 2020/2021

29 stycznia br. wydano Zarządzenie Nr 5 /2020 Lubelskiego Kuratora Oświaty w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, a także terminów składania dokumentów na rok szkolny 2020/2021, do publicznych szkół podstawowych dla dorosłych, klas I publicznych szkół ponadpodstawowych, klas wstępnych w publicznych szkołach ponadpodstawowych oraz na semestr pierwszy klas I publicznych branżowych szkół II stopnia i publicznych szkół policealnych na terenie województwa lubelskiego. Poniżej załącznik - harmonogram postępowania rekrutacyjnego.

https://www.kuratorium.lublin.pl/pliki/akt/id_10394/zal/Za%B3%B9cznik%20nr%201%20-%20Terminy%20post%EApowania%20rekrutacyjnego%20do%20klas%20pierwszych%20publicznych%20szk%F3%B3%20ponadpodstawowych.pdf

Zajęcia - klasa VIII

Organizacja obowiązkowych zajęć z zakresu doradztwa zawodowego w klasach VII -VIII

I semestr (10 godz.)

Klasa VIIIa - czwartek, godz. 14.35 - 15.20, sala nr 17 (od. 12.09.2019 r.)

Klasa VIIIb - wtorek, godz. 7.10 - 7.55, sala nr 17

Elektroniczne Centrum Aktywizacji Młodzieży

Drodzy Uczniowie, z myślą o Was w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”, powstał serwis ELEKTRONICZNE CENTRUM AKTYWIZACJI MŁODZIEŻY dokariery.pl. Jest to platforma informacyjna poświecona kształceniu zawodowemu i rynkowi pracy. Na stronie znajdziecie:
- filmy z poradami zawodowymi oraz dotyczącymi stylu życia,
- najnowsze trendy,
- informacje z regionalnych rynków pracy oraz aktualne oferty zatrudnienia\
- praktyczne porady dotyczące rozwoju zawodowego oraz poruszania się po rynku pracy.

Read more: Elektroniczne Centrum Aktywizacji Młodzieży

Na Dniu Otwartym w Collegium Gostomianum w Sandomierzu

To już ostatni zorganizowany w bieżącym roku szkolnym wyjazd na Dzień Otwarty szkoły średniej. Tym razem 31.05.2019 r. zainteresowani uczniowie klasy VIII oraz klas III gimnazjum odwiedzili jedną z znajstarszych szkół w Polsce – Collegium Gostomianum w Sandomierzu.

Read more: Na Dniu Otwartym w Collegium Gostomianum w Sandomierzu

Wspieranie dziecka w wyborach edukacyjno- zawodowych

Szanowni Rodzice! Ostatnia klasa szkoły podstawowej i gimnazjum to dla Państwa dzieci czas dokonywania ważnych wyborów związanych z dalszą edukacją i przyszłym zawodem. Podjęcie decyzji jest procesem, który wymaga rzetelnej informacji, ale także wsparcia ze strony dorosłych, w tym osób dziecku najbliższych. Warto przy tym pamiętać, że zbyt duże poczucie odpowiedzialności u młodego człowieka za dokonany wybór może wpływać hamująco na proces podejmowania decyzji.

Read more: Wspieranie dziecka w wyborach edukacyjno- zawodowych