Poznaj zawody, znajdź interesująca Cię szkołę ponadpodstawową

Drogi Uczniu, kolejne etapy kształcenia mają doprowadzić Cię do świadomego i trafnego wyboru wymarzonego zawodu. Dla jednych te poszukiwania i planowanie ścieżki edukacyjno - zawodowej jest proste. Wielu jednak wobec takiego wyzwania czuje się nieco zagubionymi w możliwościach rynku pracy. Jeśli uczęszczasz do klasy VII to warto zacząć intensywniej poznawać świat zawodów.

Jako uczeń VIII klasy niebawem będziesz dokonywać wyboru kierunku dalszego kształcenia i zawodu.  Polecam Wam stronę https://infozawodowe.men.gov.pl/zawody/, na której znajdziecie rzetelne opisy blisko 500 zawodów i kilkuminutowe filmy prezentujące daną profesję.

Możecie wyszukać  interesujący Was zawód korzystając z dostępnych filtrów. Przy okazji porządkujecie  swoją wiedzę na temat istniejących branż  i poznacie zawody, które są do nich przypisane. W zakładce "Znajdź szkołę" możecie wyszukać dany typ szkoły ponadpodstawowej, w dowolnym województwie, powiecie i miejscowości. Oferta dotyczy obecnego roku szkolnego i w drugim semestrze będzie uaktualniona. Polecana strona to świetne źródło informacji, z którego warto skorzystać przy planowaniu przyszłości edukacyjnej.

Szkolny doradca zawodowy
Jolanta Mochol

 

Szukaj