Klasy 1-3

Pamiętamy o tych, którzy odeszli.

Uczniowie klas młodszych, z okazji Święta Zmarłych, jak co roku odwiedzają groby na cmentarzu w Annopolu. Klasy trzecie odwiedziły mogiły żołnierzy poległych podczas I i II wojny światowej. Będąc na cmentarzu zawsze pamiętamy o zapaleniu zniczy na starych, zabytkowych, często zapomnianych grobach. Dla dzieci to doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o swojej miejscowości.

Read more: Pamiętamy o tych, którzy odeszli.

Klasy trzecie na wycieczce w rezerwacie

W dniu 30 października 2019 r. uczniowie klas trzecich pojechali na wycieczkę krajoznawczo-przyrodniczą do rezerwatu „Doły Szczeckie”. Uczniowie spędzili dzień w pięknych okolicznościach przyrody. Naszym przewodnikiem był p. Kamil Tuszyński podleśniczy z Nadleśnictwa Gościeradów, który przekazał dzieciom wiele ciekawych informacji dotyczących rezerwatu, ukształtowania terenu, roślin i zwierząt.

Read more: Klasy trzecie na wycieczce w rezerwacie

"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Jak wszyscy wiemy, jest to akcja na rzecz poszanowania środowiska. Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Przy tej okazji uczniowie dowiedzieli się, jak nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i jak stać się odpowiedzialnymi konsumentami. Dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani niszczyć środowiska w taki sposób jak dotychczas.

Read more: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

Dbamy o nasz "zielony zakatek"

Po wakacjach uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami postanowili zadbać o „zielony zakątek” w naszej szkole, który współnie, z pomocą rodziców zagospodarowalismy wiosną. Aby w nowym roku cieszył nas swoimi barwami uczniowie posadzili cebulki wiosennych kwiatów: krokusów, tulipanów i hiacyntów.

Read more: Dbamy o nasz "zielony zakatek"

Zielony zakątek

W ostatnich dniach uczniowie klas 2 a, b, c pod opieką nauczycieli brali udział w urządzaniu ogródka przy szkole. Zajęcia praktyczne poprzedziła część teoretyczna, podczas której dzieci utrwaliły zdobyte wiadomości przyrodnicze. W części praktycznej wszyscy z wielkim entuzjazmem samodzielnie sadzili kwiaty i krzewy, które podarowali nam rodzice. Klasy, według harmonogramu dyżurów, codziennie podlewają posadzone rośliny.

Read more: Zielony zakątek

 

Szukaj

Nagrody

 

Projekty

***


***

Kompleksowy system doskonalenia
nauczycieli w powiecie kraśnickim

***

Po ścieżkach wiedzy

***

 

 ***

 Indywidualizacja nauczania
w klasach I-III szkół podstawowych

***