Klasy 1-3

"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Jak wszyscy wiemy, jest to akcja na rzecz poszanowania środowiska. Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Przy tej okazji uczniowie dowiedzieli się, jak nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i jak stać się odpowiedzialnymi konsumentami. Dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani niszczyć środowiska w taki sposób jak dotychczas.

Read more: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

Zielony zakątek

W ostatnich dniach uczniowie klas 2 a, b, c pod opieką nauczycieli brali udział w urządzaniu ogródka przy szkole. Zajęcia praktyczne poprzedziła część teoretyczna, podczas której dzieci utrwaliły zdobyte wiadomości przyrodnicze. W części praktycznej wszyscy z wielkim entuzjazmem samodzielnie sadzili kwiaty i krzewy, które podarowali nam rodzice. Klasy, według harmonogramu dyżurów, codziennie podlewają posadzone rośliny.

Read more: Zielony zakątek

W świetlicy zawitała Wiosna!

Oznaki nadejścia wiosny już od kilku dni można zaobserwować w naszej świetlicy. Ta radosna pora roku zainspirowała nas do wykonania prac plastycznych: wizerunku Pani Wiosny, wielobarwnych motyli, kolorowych kwiatów, bociana i budzących się z zimowego snu pszczółek. Nasi uczniowie z radością pomogli wykonać przepiękne dekoracje, ożywiły one pomieszczenie w którym codziennie przebywają.

Read more: W świetlicy zawitała Wiosna!

Konkurs karaoke w świetlicy szkolnej.

W dn. 28.03.2019 r. odbył się świetlicowy konkurs karaoke ''Śpiewać każdy może" dla uczniów klas I - III. Wzięło w nim udział 16 - stu uczestników. Konkurs poprowadziła Kornelia L., która zapraszała uczestników do zaprezentowania swoich ulubionych piosenek. Jury w osobie p. dyrektor Renaty Żołna oraz p. Małgorzaty Jabłońskiej,  po długiej naradzie ogłosiło wyniki.

Read more: Konkurs karaoke w świetlicy szkolnej.

Wiosna u najmłodszych.

W pierwszym dniu wiosny uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach. Wszystkie klasy przygotowywały zdrowe i pyszne kanapki. Uczyły się tańca irlandzkiego pod okiem pań anglistek z naszej szkoły oraz starszych koleżanek. W klasach odbywały się także zajęcia plastyczne, podczas których dzieci m.in. wykonywały portret Pani Wiosny. To był bardzo urozmaicony Pierwszy Dzień Wiosny. Miejmy nadzieję, że wiosna niebawem zagosci u nas na dobre.

Read more: Wiosna u najmłodszych.

 

Szukaj

Nagrody

 

Projekty

***


***

Kompleksowy system doskonalenia
nauczycieli w powiecie kraśnickim

***

Po ścieżkach wiedzy

***

 

 ***

 Indywidualizacja nauczania
w klasach I-III szkół podstawowych

***