Klasy 1-3

Mikołaj z wizytą u najmłodszych

6 grudnia od samego rana w szkole panował świąteczny nastrój w oczekiwaniu na odwiedziny Mikołaja. Pomimo braku śniegu święty nie zawiódł i od pierwszej godziny lekcyjnej na korytarzach szkolnych słychać było charakterystyczny dzwonek.

Read more: Mikołaj z wizytą u najmłodszych

Różne oblicza jesieni - konkurs plastyczny

5 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie Konkursu plastycznego klas I-III pod hasłem „Różne oblicza jesieni”. Konkurs cieszył się dużą popularnością; wzięło w nim udział 55 uczniów. Młodzi artyści wykazali się znajomością techniki malarskiej i dużą inwencją twórczą. Prace konkursowe były wyeksponowane na korytarzu szkolnym, a prezentowały się naprawdę imponująco.

Read more: Różne oblicza jesieni - konkurs plastyczny

Pamiętamy o tych, którzy odeszli.

Uczniowie klas młodszych, z okazji Święta Zmarłych, jak co roku odwiedzają groby na cmentarzu w Annopolu. Klasy trzecie odwiedziły mogiły żołnierzy poległych podczas I i II wojny światowej. Będąc na cmentarzu zawsze pamiętamy o zapaleniu zniczy na starych, zabytkowych, często zapomnianych grobach. Dla dzieci to doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o swojej miejscowości.

Read more: Pamiętamy o tych, którzy odeszli.

Czas andrzejkowych wróżb

Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wróżby pobudzają wyobraźnię i są świetną zabawą zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Jeden, jedyny taki dzień, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Ale Andrzejki to przede wszystkim wspaniała okazja do dobrej zabawy. 28 listopada uczniowie klas młodszych bawili się doskonale przy dźwiękach muzyki znanych przebojów. O magiczny nastrój zadbały dzieci z klas trzecich, przygotowując przeróżne wróżby dla koleżanek i kolegów.

Read more: Czas andrzejkowych wróżb

Klasy trzecie na wycieczce w rezerwacie

W dniu 30 października 2019 r. uczniowie klas trzecich pojechali na wycieczkę krajoznawczo-przyrodniczą do rezerwatu „Doły Szczeckie”. Uczniowie spędzili dzień w pięknych okolicznościach przyrody. Naszym przewodnikiem był p. Kamil Tuszyński podleśniczy z Nadleśnictwa Gościeradów, który przekazał dzieciom wiele ciekawych informacji dotyczących rezerwatu, ukształtowania terenu, roślin i zwierząt.

Read more: Klasy trzecie na wycieczce w rezerwacie

 

Szukaj

Nagrody

 

Projekty

***


***

Kompleksowy system doskonalenia
nauczycieli w powiecie kraśnickim

***

Po ścieżkach wiedzy

***

 

 ***

 Indywidualizacja nauczania
w klasach I-III szkół podstawowych

***