Mediacje

Mediatorzy na konferencji informacyjno-szkoleniowej w Lublinie

18 października 2019 r. siedmiu mediatorów rówieśniczych z naszej szkoły uczestniczyło w konferencji informacyjno – szkoleniowej pt. „Mediacja rówieśnicza w szkole metodą przeciwdziałania agresji i niedostosowaniu społecznemu młodzieży” w Lublinie. Zorganizowana w ramach Programu Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie we współpracy z Lubelskim Kuratorem Oświaty konferencja zgromadziła w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie blisko 300 osób – uczniów szkół podstawowych i średnich wraz z koordynatorami mediacji.

Read more: Mediatorzy na konferencji informacyjno-szkoleniowej w Lublinie

Międzynarodowy Dzień Mediacji

17 października 2019 r. przypada Międzynarodowy Dzień Mediacji. To dobry moment, by przedstawić naszej społeczności szkolnej listę aktualnych mediatorów rówieśniczych, a są nimi:
Aleksandra Koniarczyk, kl. 7a
Paulina Pajdowska, kl. 7a
Agata Suszko, kl. 7a
Weronika Mazur, kl. 7b
Martyna Ufniarz, kl. 7b
Oliwia Wójcicka, kl. 7b
Kamil Gałuszkiewicz, kl. 7b
Kacper Michalski, kl. 7b
Jakub Radziejewski –Rudziewicz, kl. 7b
Mediatorzy są po to, by pomagać w rozwiązywania konfliktów i szukaniu satysfakcjonującego porozumienia pomiędzy uczniami. Zapraszamy do współpracy!

Read more: Międzynarodowy Dzień Mediacji

Spotkanie z Komendantem KP w Annopolu oraz szkolnym Rzecznikiem Praw Ucznia

W ramach szkolnych obchodów Tygodnia Mediacji, 16.10.2019 r. uczniowie  klas IV – VII spotkali się z asp. sztab. Sławomirem Pakułą Komendantem Komisariatu Policji w Annopolu. Szef annopolskiej jednostki opowiedział o działalności Komisariatu, zadaniach prewencyjnych policji oraz odniósł się do odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Pan Komendant chętnie odpowiadał na licznie zadane, szczególnie przez młodszą grupę uczniów, pytania.

Read more: Spotkanie z Komendantem KP w Annopolu oraz szkolnym Rzecznikiem Praw Ucznia

Uczniowie promują mediacje rówieśnicze

W przededniu Międzynarodowego Dnia Mediacji, 16.10.2019 r. dziewięcioosobowa  grupa mediatorów rówieśniczych przeprowadziła zajęcia wychowawcze  z uczniami klas IV –V naszej szkoły.  Podzieleni na 3. osobowe zespoły mediatorzy z kl. VIIa i VIIb spotkali się  z zespołami klasowymi, by promować alternatywny sposób rozwiązywania konfliktów i sporów  jakim jest mediacja rówieśnicza.

Read more: Uczniowie promują mediacje rówieśnicze

Obchodzimy Tydzień Mediacji

W dn. 14 -18.10.2019 r. obchodzimy kolejny Tydzień Mediacji w Polsce. W wielu instytucjach i miejscach w tych dniach podejmowanych jest szereg inicjatyw na rzecz edukacji prawnej orazi promowania rozwiązywania konfliktów i sposób z pomocą mediatora. Nasza szkoła także aktywnie włącza się w obchody Tygodnia Mediacji. W środę,16 października zaprosimy uczniów klas IV – VIII na spotkanie z Komendantem KP w Annopolu oraz ze szkolnym Rzecznikiem Praw Ucznia. Uczniowie klas IV- V uczestniczyć będą także w zajęciach prowadzonych przez  szkolnych mediatorów.

Read more: Obchodzimy Tydzień Mediacji