Logowanie

  


Kontakt

Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Poniatowskiego
w Annopolu

ul.Kościuszki 8
23-235 Annopol
tel./fax 158613032
pspannopol@onet.pl

 

Wyjazd do Teatru Muzycznego w Lublinie

21 stycznia (czwartek) organizowany jest wyjazd do Teatru Muzycznego w Lublinie na spektakl pt. "Nie tylko Jezioro Łabędzie". Koszt biletu wraz z przejazdem kosztują jedyne 30 zł. Wpłaty należy dokonywać do p. E. Leptuch.

 

?Nie tylko Jezioro Łabędzie?- impresje muzyczno-baletowe

Spektakl ten adresowany jest do starszych uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Chcemy pokazać, że taniec to nie tylko teledyski, czy przysłowiowa ?gimnastyka? do muzyki tak często ostatnio pokazywana w różnych programach telewizyjnych, że poprzez choreografię można wypełnić brzmienie muzyki czy dopełnić piękno malarstwa, że czasami tam gdzie brakuje słów na określenie stanów naszych emocji, ruch-taniec jest ich uzupełnieniem.

Głównym celem tego koncertu jest uświadomienie młodym ludziom, że taniec i choreografia, choć wydaje się być podporządkowana muzyce, jest wobec niej sztuką partnerską. Choreograf tak jak kompozytor czerpie swe natchnienie z otaczającego go świata - z malarstwa, grafiki, ulotnych przeżyć czy wzruszeń, które czasami bardzo trudno wyrazić jest słowami. Zarówno artysta malarz, kompozytor, poeta czy choreograf, każdy z nich poprzez swoją dziedzinę sztuki maluje obrazy, każdy z nich na swój sposób próbuje ?dotknąć? delikatnych strun naszej wrażliwości.

Zobaczymy fragmenty z muzycznych spektakli teatralnych, gdzie taniec i choreografia były uzupełnieniem całości spektaklu, reżyserskiej wizji i miały za zadanie podkreślić charakter poszczególnych scen. I tak zobaczymy m.in. obraz Wiednia z czasów CK Austrii, gdzie królowała muzyka J. Straussa. Zobaczymy i usłyszymy walc ?Nad pięknym modrym Dunajem? oraz ? Elijen a Magyar? - polkę. Kolejnym miejscem naszej baletowej podróży jest rozpasany Paryż epoki Toulouse-Lautrec?a. Ujrzymy scenę rodem z Moulin-Rouge z królującym wtedy Cancanem. Uwieńczeniem całości tego programu będą dwa duety i zarazem dwa różne odcienie miłości. ?Medytacje? do muzyki Thais?a opowiedzą nam o pożegnaniu z ukochaną osobą, przepełnionym ogromną rozpaczą i samotnością. Drugi duet do muzyki J. Barrego z filmu ?Pożegnanie z Afryką? jest pełen ciepła i spełnionej miłości, harmonii i radości życia. Spektakl niesie ze sobą duże walory artystyczne i edukacyjne. W tajniki (świat?) baletu i poszczególnych etiud wprowadzi nas narrator, który będzie obecny podczas widowiska i opowie o fragmentach sztuk, które będziemy mogli zobaczyć na scenie.

http://www.teatrmuzyczny.eu/subpage.php?wh=28#anch_554

 

Szukaj