Mikołajkowe Turnieje Minisiatkówki Dziewcząt i Chłopców

W dniach 30 listopada i 1 grudnia 2019 r. nasza szkoła gościła siatkarki i siatkarzy z klas VI szkól podstawowych. Przez dwa dni można było oglądać zmagania siatkarskie dziewcząt i chłopców w rozgrywkach minisiatkówki, w kategorii „czwórek”.  Annopolskie turnieje minisiatkówki urosły już do rangi zawodów ogólnopolskich.

Pierwszego dnia rozgrywany był XI Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki o Puchar Starosty Kraśnickiego, a do rywalizacji przystąpili chłopcy. W turnieju chłopców wzięło udział 12 zespołów. W Annopolu gościły zespoły z Rawy Mazowieckiej/woj. łódzkie/, Kielc /woj. świętokrzyskie/, Leżajska/woj. podkarpackie/,Opola Lubelskiego, Kraśnika oraz Annopola.

Tegoroczny turniej stał na bardzo wysokim, wyrównanym poziomie. W końcowej klasyfikacji najlepsi okazali się na uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Annopolu reprezentujący Międzyszkolny Klub Sportowy Skałka. Zawodnicy klubu to uczniowie klasy sportowej VI d. Nasze dwa zespoły przebrnęły zwycięsko przez gry eliminacyjne i spotkały w finale, gdzie po wyrównanej grze pierwszy zespół pokonał drugi zespół w tie- break 2:1.

Wszyscy zawodnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale oraz paczki ze słodyczami, a trzy najlepsze zespoły puchary.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Kacper Badura z MKS Skałki Annopol.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. MKS Skałka Annopol I / Jan Lipiec, Mikołaj Barszcz, Konrad Plewa, Bartosz Grzesik, Kacper Badura/
2. MKS Skałka Annopol II /Alan Stąporowski, Oliwier Lis, Mateusz Koślak, Jakub Matuszewski, Dorian Ufniarz/
12. MKS Kraśnik II

W drugim dniu zmagań siatkarskich rozegrany został VIII Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki Dziewcząt, tym razem o Puchar Burmistrza Annopola. Organizatorem drugiego z rozgrywanych turniejów jest Miasto i Gmina Annopol, Publiczna Szkoła Podstawowa w Annopolu oraz MKS Skałka Annopol.

W tym roku kategorii „czwórek” dziewcząt rywalizowało 12 zespołów z Szydłowca/ woj. mazowieckie/, Leżajska/woj. podkarpackie/, Ostrowca Św. Chobrzan /woj. świętorzyskie/,Białej Podlaskiej /woj. lubelskie/ Kraśnika, Opola Lubelskiego, oraz Annopola.

Mecze dziewcząt stały na wysokim poziomie, były bardzo zacięte a momentami obfitowały w bardzo długie wymiany. W końcowej klasyfikacji, rywalizacje wśród dziewcząt wygrały, idąc za przykładem kolegów z klubu, zawodniczki z MKS Skałki Annopol. Dziewczęta pokonały w meczu finałowym silny zespół z Białej Podlaskiej 2:0.

Wszystkie zawodniczki turnieju również otrzymały pamiątkowe medale oraz paczki ze słodyczami. Opiekunowie zespołów otrzymali materiały promocyjne Annopola, a trzy najlepsze zespoły puchary.

Nagrody wręczane zostały przez Burmistrza Annopola p. Mirosława Gazdę, z-ca Burmistrza p. Józefa Paćkowskiego oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Annopolu p. Danutę Ryfkę.

Najlepszą atakującą turnieju została wybrana - Oliwia Jabłońska /MKS Skałka Annopol/

1. MKS Skałka Annopol I /Nadia Barszcz, Weronika Lenart, Oliwia Jabłońska, Natalia Rozmus/