Spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą

28 listopada gościem naszej biblioteki był pan Paweł Wakuła – autor książek dla dzieci, a także ilustrator i rysownik prasowy.

Paweł Wakuła jest absolwentem malarstwa i pedagogiki artystycznej , uprawia zawód rysownika-humorysty. Od lat związany jest z tygodnikiem „Angora” oraz popularnym dodatkiem dla dzieci „Angorka”. Jego zbiór opowiadań „Co w trawie piszczy został wyróżniony w konkursie literackim im. Astrid Lindgren, zaś książka „Kajtek i Yetik” była nominowana do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Sporą rolę w twórczości autora odgrywają zagadnienia historyczne. Znajduje to odbicie w serii książek , które w ciekawy i żartobliwy sposób popularyzują historię Polski wśród młodych czytelników.

 W spotkaniu wzięli udział członkowie szkolnego Klubu Pasjonatów Czytania oraz uczniowie klas: V b, V c, VI b. Gościliśmy również uczniów Zespołu Szkół w Annopolu wraz z opiekunem - panią Beatą Ziółkowską.

Podczas spotkania autor w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swojej twórczości i bohaterach książek. Pisarz przybliżył dzieciom postacie z zapomnianych polskich klechd i legend oraz w humorystyczny sposób przedstawił mało znane fakty z życia polskich władców. Opowieści ilustrował satyrycznymi rysunkami, które sprawnie wychodziły spod jego ręki. Po spotkaniu można było otrzymać autograf ozdobiony rysunkiem oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Dziękujemy Hurtowni i Księgarni Taniej Książki Tuliszków, sponsorowi tego niecodziennego wydarzenia.