Klasy 1-3

Świąteczny czas...

 


"(...)To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu wieków,
pod dachem tkliwej kolędy
Bóg rodzi się w człowieku"

21 grudnia odbyły się w klasach spotkania przedświąteczne, czyli wigilie. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Potem śpiewaliśmy kolędy i raczyliśmy się łakociami przygotowanymi przez rodziców.

Czytaj więcej: Świąteczny czas...

Kolędowania czas....

Jak co roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, wśród najmłodszej społeczności naszej szkoły odbywa się wspólne kolędowanie. Podczas tego spotkania rozdawane są także nagrody za udział w konkursie świątecznym. Tak było i w tym roku. W spotkaniu wzięła udział pani dyrektor Renata Żołna, aby wspólnie z nami kolędować i rozdać uczniom nagrody. Do konkursu przystąpiło 53 uczniów. Wraz z rodzicami dzieci wykonały Eko - ozdoby świąteczne, które pięknie przystroiły naszą szkolną choinkę.

Czytaj więcej: Kolędowania czas....

Wycieczka drugoklasistów do wioski św. Mikołaja w Bałtowie

13 grudnia uczniowie klas II i III wraz z wychowawcami wybrali się do Bałtowa aby odwiedzić św. Mikołaja. Dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, prowadzonych przez Panią Choinkę, podczas których malowały figurki aniołków z gipsu. Potem obejrzeliśmy seans w kinie 5D. Co to były za emocje?! Następnie odwiedziliśmy zwierzątka w Zwierzyńcu Bałtowskim. Przed spotkaniem z Mikołajem i jego pomocnikami zjedliśmy pyszny obiad. Następnie wyruszyliśmy do wioski św. Mikołaja.

 

Czytaj więcej: Wycieczka drugoklasistów do wioski św. Mikołaja w Bałtowie

Dzieci listy piszą:)

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas drugich SP uczyli się pisac życzenia i adresować koperty, a przy okazji postanowili zrobić niespodziankę rodzicom. Dzieci przygotowały kartki świąteczne, zaadresowały koperty do rodziców i wraz z nauczycielami poszli je wysłać na pocztę. Poprzez udział w zajęciach tego typu uczniowie nabywają umiejętnosci zachowania się w miejscach użytecznosci publicznej, jakim jest m.in. Urząd Pocztowy.

Czytaj więcej: Dzieci listy piszą:)

Konkurs plastyczny

                        Konkurs świąteczny

Serdecznie zapraszamy uczniów edukacji wczesnoszkolnej do wzięcia udziału w konkursie plastycznym o tematyce świątecznej na EKO - ozdobę choinkową, która zawiśnie na naszej szkolnej choince. Prace powinny być wykonane głównie z materiałów ekologicznych tj. papier, sznurek, materiał, gazeta, materiały przyrodnicze np. drewno, szyszki, słoma, orzechy, kora, kasza, owoce itp. Termin dostarczenia prac do 14 grudnia.

Organizatorzy: K. Grzesik i M. Jabłońska

 

Szukaj

Nagrody

 

Projekty

***


***

Kompleksowy system doskonalenia
nauczycieli w powiecie kraśnickim

***

Po ścieżkach wiedzy

***

 

 ***

 Indywidualizacja nauczania
w klasach I-III szkół podstawowych

***