Klasy 1-3

"Pomaganie jest fajne" - grupa ratownicza w naszej szkole.

11 kwietnia grupa ratownicza z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Ożarowie odwiedziła uczniów klas I-III naszej szkoły aby w ramach akcji „Pomaganie jest fajne”, przekazać dzieciom wiadomości na temat pierwszej pomocy. Starsze koleżanki przypomniały uczniom jak układamy poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, pokazały jak wygląda apteczka ratownicza.

Czytaj więcej: "Pomaganie jest fajne" - grupa ratownicza w naszej szkole.

„Praca strażaka” – z wizytą u strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Annopolu

13 kwietnia uczniowie klas pierwszych z naszej szkoły w ramach zajęć wybrali się na lekcję do Ochotniczej Straży Pożarnej w Annopolu. Dzięki uprzejmości strażaków: pana Pawła Borowskiego i pana Andrzeja Bednarka, dzieci posłuchały o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy jaka jest służba w straży pożarnej. Panowie pokazali uczniom wóz strażacki i wytłumaczyli do czego służą urządzenia i sprzęty, które się w nim znajdują.

Czytaj więcej: „Praca strażaka” – z wizytą u strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Annopolu

Pisanki, pisanki...jajka malowane:)

26 marca nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej zorganizowali spotkanie wielkanocne dla uczniów, rodziców oraz zaproszonych gości, poświęcone ozdabianiu wielkanocnych jajek. Na zaproszenie odpowiedzieli: pan Burmistrz Annopola - Wiesław Liwiński oraz jego zastępca - pan Roman Wiśniewski, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – pani Agnieszka Matwiej, kierownik Ośrodka Opieki Społecznej - pani Ewa Opoka oraz pielęgniarki szkolne – panie Ewa Janisz i Halina Witek. Na nasze spotkanie przybyła także dyrektor naszej szkoły, pani Danuta Ryfka.

Czytaj więcej: Pisanki, pisanki...jajka malowane:)

Rekolekcje wielkopostne

W dniach 26-28 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnych rekolekcjach wielkopostnych. Po raz drugi prowadził je ks. Marek Kuliński z Sandomierza wraz z grupą "Trio z Rio" z Niska. Dla klas najmłodszych rekolekcje odbywały się w szkole. Każdego dnia dzieci poznawały nową przypowieść. W pierwszym dniu była nauka o Dobrym Pasterzu i zagubionej owcy. Dzieciaki dowiedziały się, że Pan Jezus zawsze szuka tej zbłąkanej owcy i cieszy się z każdego nawróconego grzesznika.

Czytaj więcej: Rekolekcje wielkopostne

Konkurs "Moja palma wielkanocna" rozstrzygnięty!

Rodzima tradycja jest najważniejszym i najcenniejszym dobrem, jakie możemy przekazać przyszłym pokoleniom. Nasza szkoła od lat dba o kultywowanie świątecznych zwyczajów. Również w tym roku zaprosiliśmy do udziału w konkursie pt. „Moja palma wielkanocna”. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wraz z rodzicami mogli wykonać palmę wielkanocną według własnego pomysłu. Do konkursu zgłoszono 44 palmy. Prace były bardzo piękne i różnorodne.

Czytaj więcej: Konkurs "Moja palma wielkanocna" rozstrzygnięty!

 

Szukaj

Nagrody

 

Projekty

***


***

Kompleksowy system doskonalenia
nauczycieli w powiecie kraśnickim

***

Po ścieżkach wiedzy

***

 

 ***

 Indywidualizacja nauczania
w klasach I-III szkół podstawowych

***