Mediacje

Spotkanie z Sędzią Sądu Rejonowego

Spotkania z przedstawicielami instytucji egzekwujących prawo są ważną formą realizacji Programu mediacji rówieśniczych w placówkach oświatowych. Kolejny więc rok także do naszej szkoły zaprosiliśmy sędzię Sądu Rejonowego w Kraśniku. SSR Anna Plewa w dn. 17 maja 2018 r. spotkała się z uczniami klas V- VII szkoły podstawowej.

Czytaj więcej: Spotkanie z Sędzią Sądu Rejonowego

Konkurs dot. mediacji rówieśniczych

Zapraszamy uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum do udziału w konkursie dot. mediacji rówieśniczych w ramach Programu Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie „Mediacja rówieśnicza w szkole metodą przeciwdziałania agresji i niedostosowaniu społecznemu młodzieży” w roku szkolnym 2017/2018. Do wyboru macie dwie formy:

Czytaj więcej: Konkurs dot. mediacji rówieśniczych

Szkolenie dla mediatorów rówieśniczych

W dn. 22 marca 2018 r. grupa 10 uczniów z klas VII oraz klas II i III gimnazjum Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Poniatowskiego w Annopolu  uczestniczyła w szkoleniu dla mediatorów rówieśniczych. Tematyka szkolenia dotyczyła komunikacji interpersonalnwj oraz mediacji rówieśniczych jako sposobu rozwiązywania konfliktów i sporów w szkole.

Czytaj więcej: Szkolenie dla mediatorów rówieśniczych

Lista szkolnych mediatorów rówieśniczych

Przedstawiamy aktualną listę przeszkolnych mediatorów rówieśniczych w PSP w Annopolu:

  1. Kacper Bernat, kl. 7a
  2. Natalia G rzebyk, kl. 7a
  3. Jakub Matwiej, kl. 7a

    Czytaj więcej: Lista szkolnych mediatorów rówieśniczych

Zostań mediatorem rówieśniczym

Po raz kolejny ruszamy z naborem kandydatów na mediatorów rówieśniczych. Poszukujemy uczniów z klas: 7 szkoły podstawowej, II gimnazjum , którzy chcieliby zaangażować się  w realizację programu Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie i pomagać innym uczniom  w rozwiązywaniu konfliktów. Przypomnijmy, że mediacja to proces dobrowolnego dochodzenia do rozwiązania sporu, to komunikacja, która pozwala na bezprzemocowe wyrażanie trudnych uczuć, docieranie do potrzeb stron konfliktu i wspólne szukanie satysfakcjonujących rozwiazań.

Czytaj więcej: Zostań mediatorem rówieśniczym