Kontakt

Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Poniatowskiego
w Annopolu

ul.Kościuszki 8
23-235 Annopol
tel./fax 158613032
mzs.annopol@op.pl

Mediacje

Standardy mediacji rówieśniczych

„Standardy  mediacji rówieśniczej i szkolnej w szkołach i innych placówkach oświatowych” - dokument przygotowany przez interdyscyplinarny Zespół ds. opracowania standardów mediacji szkolnej i mediacji rówieśniczej, powołany przez Rzecznika Praw Dziecka.

http://brpd.gov.pl/sites/default/files/standardy_mediacji_rowiesniczej_i_szkolnej_w_szkolach_0.pdf

Konkurs dot. mediacji rówieśniczych

Zapraszamy uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum do udziału w konkursie dot. mediacji rówieśniczych Programu Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie „Mediacja rówieśnicza w szkole metodą przeciwdziałania agresji i niedostosowaniu społecznemu młodzieży” w roku szkolnym 2017/2018. Do wyboru macie dwie formy:

Czytaj więcej: Konkurs dot. mediacji rówieśniczych

Mediatorzy na spotkaniu informacyjno-szkoleniowym w Sądzie Okręgowym w Lublinie

W dn. 29.11.2017 r. czteroosobowa reprezentacja mediatorów rówieśniczych z naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu informacyjno-szkoleniowym w ramach programu Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie „Mediacja rówieśnicza w szkole metodą przeciwdziałania agresji i niedostosowaniu społecznemu młodzieży”. Spotkanie moderowane przez SSO Eleonorę Porębiak–Tymecką odbyło się w budynku Sądu Okręgowego w Lublinie.

Czytaj więcej: Mediatorzy na spotkaniu informacyjno-szkoleniowym w Sądzie Okręgowym w Lublinie

Zgłoś sprawę do mediacji

Tam, gdzie są ludzie, tam też rodzą się konflikty. Czasem trudno uniknąć nieporozumień i sporów. Ważne jednak, co każdy z nas robi z taką trudną, napiętą sytuacją. Technik i metod rozwiązania konfliktu jest wiele. My po raz kolejny chcemy polecić Wam, coraz bardziej popularną w naszej szkole i w wielu placówkach w całej Polsce, mediację rówieśniczą. Mediacja rówieśnicza to forma dialogu pomiędzy stronami konfliktu, ale z udziałem i za pośrednictwem bezstronnego mediatora czyli przeszkolonego do tej roli ucznia.

Czytaj więcej: Zgłoś sprawę do mediacji

TYDZIEŃ MEDIACJI - 16 - 20 października 2017

W dniach 16 – 20 października 2017 r. obchodzony jest Tydzień Mediacji, zaś dzień 19 października 2017 r. jest Międzynarodowym Dniem Mediacji.
Ministerstwo Sprawiedliwości w tym roku postanowiło zaangażować się w szczególny sposób w promocję mediacji w środowisku szkolnym, mówić o niej w kontekście edukacji prawnej.

Czytaj więcej: TYDZIEŃ MEDIACJI - 16 - 20 października 2017