Psychoedukacja

E- ZAGROŻENIA - spotkanie dla rodziców

Zapraszamy Rodziców na interesujące i tematycznie bardzo ważne spotkanie szkoleniowe pt. „E- zagrożenia – przegląd ogólny”. Poprowadzi je Emisariusz Bezpiecznego Internetu p. Dariusz Figura z Fundacji Nowoczesna Polska. Zajęcia z rodzicami są częścią realizowanego w naszej szkole kompleksowego projektu kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci CYBERNAUCI. W szkoleniu uczestniczyli już uczniowie (4 oddziały) oraz nauczyciele.Spotkanie odbędzie się w ramach wywiadówki w dn. 24.04.2018 r. o godz. 15.30 w sali nr 21.

Czytaj więcej: E- ZAGROŻENIA - spotkanie dla rodziców

Autyzm częstszy niż myślisz

Kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy o Autyzmie, ustanowiony po to, by zwrócić naszą uwagę na potrzeby i problemy osób z autyzmem.  Oficjalna medycyna, w tym klasyfikacja ICD, traktuje autyzm i inne zaburzenia ASD jako stan, a nie chorobę. Szacuje się, że autyzm dotyczy 1 dziecka na 100, a w Europie żyje 5 mln. ludzi z autyzmem.Pod linkiem znajduje się krótka animacja, która bardzo dobrze przybliża specyfikę autyzmu.

https://www.youtube.com/watch?v=QLv-dvLCgAg

W szponach depresji

Wielu z nas ma swojego "czarnego psa" - animacja dotycząca problematyki depresji. Polecana dla uczniów i rodziców.

https://www.youtube.com/watch?v=d6_8eLGW9hg

SPOTKANIE DLA RODZICÓW

Serdecznie zapraszamy Rodziców/Opiekunów na spotkanie szkoleniowe nt. BEZPIECZEŃSTWO W SIECI. ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z CYBERPRZEMOCĄ, które odbędzie się w najbliższy wtorek 20.03.2018 r. o godz. 16.00-16.45 (sala nr 21, I piętro). W związku z tym, iż szkolenie dla rodziców powiązane jest z zajęciami prowadzonymi na ten temat z uczniami, w sposób szczególny zapraszamy Rodziców uczniów klas V i VI szkoły podstawowej.Spotkanie poprowadzi edukator Pan Robert Turski.

Chroń dziecko w Sieci

RODZICU, CHROŃ SWOJE DZIECKO PRZED SZKODLIWYMI TREŚCIAMI

1 USTAL zasady korzystania z Internetu.

2.ROZMAWIAJ z dzieckiem o jego doświadczeniach w sieci.

3. UDOSTĘPNIAJ mu jedynie pozytywne i bezpieczne treści.

4. SKONFIGURUJ ustawienia bezpieczeństwa w urządzeniu.

5. ZAINSTALUJ program do ochrony rodzicielskiej.

Więcej na  http://www.dzieckowsieci.pl/