ZHP

Pamięci Bohaterów – Rotmistrz Witold Pilecki

Rok, w którym obchodzimy 100. lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości jest doskonałą okazją, by częściej przywoływać wzory patriotycznych postaw. 13 maja 2018 r. minęła 117 rocznica  urodzin rotmistrza Witolda Pileckiego – Żołnierza Wyklętego. Z tej racji, 15.05.2018 r. harcerze po raz kolejny nadali przez szkolny radiowęzęł informację historyczną.

Czytaj więcej: Pamięci Bohaterów – Rotmistrz Witold Pilecki

III miejsce na wojewódzkim przeglądzie zespołów i solistów

Harcerska Wiosna Kulturalna 2018 r. przyciągnęła do Kielc ponad 150 dzieci i młodzieży nie tylko z województwa świętokrzyskiego, ale także odleglejszych regionów, w tym z lubleszczyzny. Na scenie Domu Kultury "Białogon" młodzi wykonawcy – uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum prezentwali swój dorobek wokalny, wokalno-instrumentalny oraz instrumentaln. Z nominacji po festwialu "Krajka" w stolicy regionu wystąpiła także 20 ŚDH "Nadwiślańskie Trampy" zajmując III miejsce w kategorii zespołów harcerskich.

Czytaj więcej: III miejsce na wojewódzkim przeglądzie zespołów i solistów

Harcerze z III miejscem na Festiwalu Piosenki i nominacją do Harcerskiej Wiosny Kulturalnej w Kielcach

W sobotę, 14.04.2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Janiny Wierzchowskiej w Liśniku Dużym odbył się II Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Krajka”, który był okazją do prezentacji dorobku artystycznego środowisk zuchowych, harcerskich i szkolnych oraz wymiany doświadczeń. Na Festiwalu zaprezentowało się 19 podmiotów w 38 utworach, z różnorodnym akompaniamentem i interpretacją znanych i mniej znanych utworów.

Czytaj więcej: Harcerze z III miejscem na Festiwalu Piosenki i nominacją do Harcerskiej Wiosny Kulturalnej w...

Kwesta na rzecz Hospicjum dka Dzieci wśród parafian

W niedzielę, 22.04.2018 r. druhny i druhowie z 20 ŚDH "Nadwiślańskie Trampy" kwestowali na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Malego Księcia przy kościele parafialnym w Annopolu.  Zbiórka pieniędzy w akcji "Twój Dar Serca dla Hospicjum", jak to już miało miejsce kilkakrotnie, prowadzona była po wszystkich Mszach świętych.

Czytaj więcej: Kwesta na rzecz Hospicjum dka Dzieci wśród parafian

"I tylko pamięć została..." - Katyń 1940 - Smoleńsk 2010

Drugi tydzień kwietnia przywołuje pamięć o trudnych i bolesnych wydarzeniach z czasów II wojny światowej, ale także tych nam współczesnych. Chcemy pamiętać o naszych rodakach - ofiarach Zbrodni Katyńskiej z 1940 roku w liczbie blisko 22 tysięcy oraz tragicznym wydarzeniu z 10 kwietnia 2010 r. – katastrofie samolotu Tu-154, na pokładzie którego znajdowało się 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent na RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski,  wielu wysokich rangą przedstawicieli państwowych oraz członkowie Rodzin Katyńskich.

Czytaj więcej: "I tylko pamięć została..." - Katyń 1940 - Smoleńsk 2010

 

Szukaj

Nagrody

 

Projekty

***


***

Kompleksowy system doskonalenia
nauczycieli w powiecie kraśnickim

***

Po ścieżkach wiedzy

***

 

 ***

 Indywidualizacja nauczania
w klasach I-III szkół podstawowych

***

Geoprzewodnik 2.0

Witryna online

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.