ZHP

Znicz pamięci dla Bohatera

Po raz kolejny pragniemy zaprosić społeczność naszej szkoły do aktywnego włączenia się w akcję "Dajmy wyraz naszej pamięci". Znicz dla Bohatera w roku świętowania 100.lecia Niepodległości to forma oddania hołdu poległym w obronie wolności naszej Ojczyzny. W dniach 24 – 28 października br. harcerze zbierać będą znicze, które do 11 listopada 2018 r. zapłoną na mogiłach żołnierskich i powstańczych w naszej gminie. W akcję włączyć można się indywidualnie lub z zespołem klasowym.

Organizator: 20 ŚDH "Nadwiślańskie Trampy"

Zaproszenie - Wieczornica patriotyczna

Na Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznych

10 pażdziernika 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Świeciechowie odbył się Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznych. To wydarzenie wpisujące się w harmonogram lokalnych uroczystości i imprez w ramach obchodów 100.lecia Niepodległości. Do udziału w Przeglądzie zaproszono dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz grupę działającą przy Centrum Kultury w Annopolu. W kategorii zespoły swój występ miał także patrol 20 ŚDH "Nadwiślańskie Trampy".

Czytaj więcej: Na Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznych

Harcerska kwesta w ramach XVIII Dnia Papieskiego

W niedzielę, 14.10.2018 r. w Polsce po raz 18-ty obchodziliśmy Dzień Papieski. Tym razem przebiegał on pod hasłem: "Promieniowanie Ojcostwa". Wydarzenie to ma charakter duchowy, artystyczny i charytatywny. W ramach Dnia Papieskiego mamy możliwość włączyć się w program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości, z uboższych rodzin. W przykościelną zbiórkę pieniędzy na ten cel po raz kolejny włączyła sie 20 ŚDH "Nadwiślańskie Trampy". Druhny i druhowie, wzorem lat ubiegłych, kwestowli po Mszach św. przed kościołem parafialnym w Annopolu.

Czytaj więcej: Harcerska kwesta w ramach XVIII Dnia Papieskiego

Wieczór filmowy w kinie - "303. Bitwa o Anglię"

W piątkowy wieczór, 21 września 2018 r. grupa harcerzy z 20 ŚDH "Nadwiślańskie Trampy" wybrała się na seans filmowy do kina Metalowiec w Kraśniku. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy polsko – brytyjską produkcję pt. "303. Bitwa o Anglię". To opowieść o udziale polskich pilotów w obronie Wielkiej Brytanii przed hitlerowską inwazją w 1940 roku.

Czytaj więcej: Wieczór filmowy w kinie - "303. Bitwa o Anglię"

 

Szukaj

Nagrody

 

Projekty

***


***

Kompleksowy system doskonalenia
nauczycieli w powiecie kraśnickim

***

Po ścieżkach wiedzy

***

 

 ***

 Indywidualizacja nauczania
w klasach I-III szkół podstawowych

***

Geoprzewodnik 2.0

Witryna online

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.