ZHP

"BIESZCZADNIK 2018" i harcerski weekend na biwaku w Woli Rzeczyckiej

W dn. 1-2. 06.2018 r. dziesięcioosobowy patrol "Nadwiślańskich Trampów" uczestniczył w VI Festiwalu Piosenki Zuchowej i Harcerskiej "BIESZCZADNIK" połączonym z Diecezjalnym Zakończeniem Roku Harcerskiego 2017/2018 oraz świętowaniem 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Do Woli Rzeczyckiej przybyło około 250 zuchów i harcerzy z kilku hufców.

Czytaj więcej: "BIESZCZADNIK 2018" i harcerski weekend na biwaku w Woli Rzeczyckiej

Harcerze - wolontariusze na FESTIWALU BIEGOWYM

Niedziela 27 maja 2018 – w Annopolu było bardzo gorąco i sportowo. Tego dnia odbył się IV  Festiwal biegowy "Z biegiem Wisły". Ci z naszej drużyny, którzy nie mieli rodzinnych uroczystości Pierwszokomunijnych włączyli się jako wolontariusze w pomoc w zabezpieczeniu trasy biegowej.

Czytaj więcej: Harcerze - wolontariusze na FESTIWALU BIEGOWYM

III miejsce na wojewódzkim przeglądzie zespołów i solistów

Harcerska Wiosna Kulturalna 2018 r. przyciągnęła do Kielc ponad 150 dzieci i młodzieży nie tylko z województwa świętokrzyskiego, ale także odleglejszych regionów, w tym z lubleszczyzny. Na scenie Domu Kultury "Białogon" młodzi wykonawcy – uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum prezentwali swój dorobek wokalny, wokalno-instrumentalny oraz instrumentaln. Z nominacji po festwialu "Krajka" w stolicy regionu wystąpiła także 20 ŚDH "Nadwiślańskie Trampy" zajmując III miejsce w kategorii zespołów harcerskich.

Czytaj więcej: III miejsce na wojewódzkim przeglądzie zespołów i solistów

Pamięci Bohaterów – Rotmistrz Witold Pilecki

Rok, w którym obchodzimy 100. lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości jest doskonałą okazją, by częściej przywoływać wzory patriotycznych postaw. 13 maja 2018 r. minęła 117 rocznica  urodzin rotmistrza Witolda Pileckiego – Żołnierza Wyklętego. Z tej racji, 15.05.2018 r. harcerze po raz kolejny nadali przez szkolny radiowęzęł informację historyczną.

Czytaj więcej: Pamięci Bohaterów – Rotmistrz Witold Pilecki

Harcerze na Powiatowych Obchodach Narodowego Święta 3 Maja

Trzeciego maja 2018 roku w Annopolu odbyły się Powiatowe Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystość zgromadziła przedstawicieli wielu jednostek samorządowych, placówek oświatowych oraz organizacji i stowarzyszeń. Liczną grupę stanowili strażacy oraz młodzież w mundurach.

Czytaj więcej: Harcerze na Powiatowych Obchodach Narodowego Święta 3 Maja

 

Szukaj

Nagrody

 

Projekty

***


***

Kompleksowy system doskonalenia
nauczycieli w powiecie kraśnickim

***

Po ścieżkach wiedzy

***

 

 ***

 Indywidualizacja nauczania
w klasach I-III szkół podstawowych

***

Geoprzewodnik 2.0

Witryna online

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.