ZHP

Na IV Zuchowo - Harcerskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Gościeradowie

W godzinach popołudniowych, 23 stycznia 2019 r. patrol 20 ŚDH „Nadwiślańskie Trampy” udał się do Gościeradowa, gdzie w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II odbył się IV Zuchowo – Harcerski Przegląd Kolęd i Pastorałek pt. „Pastuszkowie przybywajcie, Jemu wdzięcznie przygrywajcie… O braterską, miłą dla ucha i serca atmosferę, jak zawsze zadbali gospodarze miejsca i organizator Przeglądu - 19 Gromada Zuchowa „Leśne Skrzaty” i 27 Drużyna Harcerska „Szare Szeregi”.

Czytaj więcej: Na IV Zuchowo - Harcerskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Gościeradowie

Z lilijką w życiorysie - pamięci twórców polskiego harcerstwa

15 stycznia 2019 r. przypadła 100.rocznica śmierci Andrzeja Małkowskiego i 40. rocznica śmierci Olgi Drahonowskiej – Małkowskiej - najważniejszego małżeństwa w historii harcerstwa. Z ich miłości  powstał polski skauting. Dziś ZHP jest największą w Polsce  organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży (choć nie jedyną organizacją harcerską).  Pamiętając o twórcach  harcerstwa w ten szczególny dzień członkowie 20 ŚDH "Nadwiślańskie Trampy" założyli do szkoły chusty drużyny. Postać Andrzeja i Olgi Małkowskich  przybliżyliśmy społeczności PSP w Annopolu w formie gazetki tematycznej, a w drużynie – podczas zorganiowanego w tym dniu spotkania opłatkowego z udziałem rodziców oraz zuchów z 18 GZ "Leśne Duszki".

Czytaj więcej: Z lilijką w życiorysie - pamięci twórców polskiego harcerstwa

W harcerskim mundurze w 27.finale WOŚP

Już po raz kolejny przedstawiciele 20 ŚDH "Nadwiślańskie Trampy" dołączyli  do "wielkiego grania" – 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedziele 13 stycznia 2019 r. wolontariusze ze sztabu zarejestrowanego przy Centrum Kultury w Annopolu prowadzili na terenie miasta zbiórkę pieniędzy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Czytaj więcej: W harcerskim mundurze w 27.finale WOŚP

Spotkanie opłatkowe zuchów, harcerzy i rodziców

Tradycją naszego zuchowo-harcerskiego środowiska stają się spotkania opłatkowe z udziałem Rodziców. We wtorkowy wieczór, 15.01.2019 r. zuchy z 18 GZ "Leśne Duszki", harcerze z 20 ŚDH "Nadwiślańskie Trampy" oraz kilkunastu rodziców zasiadło przy wspólnym stole, by przełamać się opłatkiem, pośpiewać kolędy i - jeszcze w świątecznej atmosferze - choć chwilę po prostu ze sobą pobyć.

Czytaj więcej: Spotkanie opłatkowe zuchów, harcerzy i rodziców

Jubileuszowa Odznaka 100 lat ZHP i Niepodległości zdobyta

Kończący się rok 2018 dla środowisk harcerskich był podwójnie wyjątkowy. Obchodziliśmy bowiem 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości oraz 100. lecie Związku Harcerstwa Polskiego. Z okazji tych jubileuszy druhny i druhowie z 20 ŚDH „Nadwiślańskie Trampy” zdobywali odznakę „100 lat ZHP i Niepodległości”. Tę okolicznościową odznakę przygotowała Komenda Hufca ZHP Nowy Dwór Mazowiecki im. Korpusu Kadetów nr 2. Przyznanie odznaki wiązało się z realizacją - w okresie od 11 listopada 2017 roku do 11 listopada 2018 roku - przewidzianych regulaminem zadań.

Czytaj więcej: Jubileuszowa Odznaka 100 lat ZHP i Niepodległości zdobyta

 

Szukaj

Nagrody

 

Projekty

***


***

Kompleksowy system doskonalenia
nauczycieli w powiecie kraśnickim

***

Po ścieżkach wiedzy

***

 

 ***

 Indywidualizacja nauczania
w klasach I-III szkół podstawowych

***

Witryna online

Odwiedza nas 133 gości oraz 0 użytkowników.