Koła zainteresowań

Zespół Manufaktura

Co komu w duszy gra może wyśpiewać i wygrać podczas zajęć rozwijających pasje muzyczne. Wszystkich uczniów uzdolnionych muzycznie zapraszamy do wspólnego grania i śpiewania w zespole ,,Manufaktura”. Obecny skład to:  Kacper Libor- akordeon, gitara elektryczna, Krzysztof Ziętek- kontrabas, Kamila Maruszewska i Maja Korda- instrumenty perkusyjne, Agata Gniaź- gitara klasyczna, Andżelika Wziątek- wokal, Stanisław Niemczycki – skrzypce. Opieka artystyczna Renata i Maciej Niemczyccy – skrzypce i akordeon.

Reprezentujemy naszą szkołę podczas koncertów i występów m.in. Jubileusz Par Małżeńskich w Środowiskowym Domu Pomocy w Annopolu, Charytatywny Koncert w Publicznym Gimnazjum w Tarnobrzegu. Członkowie zespołu tworzą oprawę muzyczną podczas uroczystości szkolnych: rozpoczęcie roku szkolnego, Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie klas pierwszych, otwarcie kompleksu boisk szkolnych. Mamy na swoim koncie sukcesy: wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Edwarda Stachury, III miejsce podczas Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Trzydniku. Zapraszamy  wszystkich chętnych.

Link do oficjalnej strony zespołu

Koło z języka rosyjskiego

Kółko z  języka rosyjskiego

 

 

Celem zajęć jest zachęcenie uczniów do pogłębiania  wiedzy w zakresie języka rosyjskiego, pokazanie im technik uczenia się nowych słów. Uczniowie wzbogacają zagadnienia gramatyczne, rozwijają  umiejętności pracy z tekstem, ze słuchu, pisania i konwersacji. Uczniowie mają nie tylko możliwość poznania nowego słownictwa, ale również zastosowania go w dialogach sytuacyjnych, w grach językowych, w pracowni komputerowej. Zajęcia ukierunkowane są także na przygotowanie uczniów do konkursów przedmiotowych z języka rosyjskiego. Uczniowie rozwiązują przykładowe testy, omawiają zagadnienia kulturowe  i sprawy życia codziennego w Rosji.

 

Opiekun koła:

Justyna Gaweł

ZHP

clip_image002Związek Harcerstwa Polskiego

Chorągiew Kielecka

Hufiec im. Ziemi sandomierskiej w Sandomierzu

20 Środowiskowa Drużyna Harcerska „Nadwiślańskie Trampy”

18 Gromada Zuchowa „Leśne Duszki”

 

 

Starajcie się zostawić ten świat troszkę lepszym niż go zastaliście

Robert Baden-Powell

(założyciel skautingu)

 

 

Staliśmy obok siebie,

zasmuceni, nieznani,

tak jak właśnie Wy.

Aż padło hasło:

„Czuj! Czuj!”

Odpowiedzieliśmy „Czuwaj!”

Tak żeśmy się poznali.

 

KILKA SŁÓW O NAS

Rok szkolny 2013/2014 otworzył jedenasty rok działalności 20 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „Nadwiślańskie Tampy”, do której należą dzieci i młodzież z Miejskiego Zespołu Szkól w Annopolu.  Najliczniejszą grupę stanowią uczniowie klasy czwartej i piątej SP oraz młodzież gimnazjalna. Większość dziewcząt i chłopców posiada regulaminowe umundurowanie.

NASZE ZBIÓRKI

Zbiórki drużyny i gromady odbywają się raz w tygodniu, w środy w godz. 14.30-15.30 w budynku MZS. Harcerze starsi i osoby po Przyrzeczeniu  spotykają się dodatkowo na zbiórkach zastępów (grupy kilkuosobowe z podziałem na płć). Z uwagę na specyfikę metodyki harcerskiej zajęcia programowe realizowane są takze także w terenie. Druhny i druhowie uczestniczą w ciągu roku harcerskiego w wielu działaniach  hufcowych ZHP oraz w lokalnych uroczystościach patriotyczno-religijnych. 

 

OPIEKUNOWIE

Opiekun drużyny – phm.Jolanta Mochol

Opiekun gromady: pwd. Grażyna Ufniarz

 

ZAŁOŻENIA OGÓLNE NASZEJ ORGANIZACJI

Zgodnie z Misją Związku Harcerstwa Polskiego, praca z dziećmi i młodzieżą należącą do drużyny jest działalnością wychowawczą i służy wspieraniu młodego człowieka we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań. 

Podstawową jednostką organizacyjną jest istniejąca od roku szkolnego 2003/2004

20 Środowiskowa Drużyna Harcerska „Nadwiślańskie Trampy” należąca do Chorągwi Kieleckiej Hufca ZHP im. Ziemi Sandomierskiej w Sandomierzu. Prowadzona jest  przez instruktorów ZHP zgodnie z harcerską metodą wychowawczą. W obrębie drużyny działają kilkuosobowe zastępy dziewcząt i chłopców.

Zajęcia (zbiórki) odbywają się raz w tygodniu i trwają od 60 do 90 minut. Ze względu na specyfikę metodyki harcerskiej część działań np. podchody, gra terenowa, akcje porządkowe na cmentarzu zrealizowanych będzie w terenie oraz wyjazdowo (Harcerski Start, Ogólnopolski Rajd po Ziemi Sandomierskiej Akcja Betlejemskie Światło Pokoju). Podejmowane pzrez drużynę działania są także odpowiedzią na potzreby srodowiska szkolnego, lokalnego oraz harcerskiego (plan pracy hufca na rok harcerski 2010/2011)

ZHP realizuje swoje cele oraz prowadzi działalność wychowawczą opartą na metodzie harcerskiej także wśród osób niezrzeszonych w tej organizacji.

 

NASZE BARWY

Barwy drużyny – chusty w kolorze granatowym

Barwy gromady – chusty  kolorze pomarańczowym

 

JAK ZOSTAĆ ZUCHEM I HARCERZEM!

Przyjdź na naszą zbiórkę, a potem na kolejną i kolejną…

Jeśli masz mniej niż 10 lat (jesteś uczniem klas I –III SP) trafisz do gromady zuchowej, a gdy ukończyłaś/-łeś już edukację wczesnooszkoną zapraszamy Cię do drużyny.

Poznaj nas - zobacz jak wspólnie bawimy się, czym się zajmujemy, jak wyglądamy                         w mundurachJ Może okaże się, że chcesz być jednym z nas: zuszką- zuchem, druhną –druhem. Po okresie próby zostaniesz przyjęty do gromady/drużyny.

A to dopiero początek wspaniałej przygodyJ Przekonaj się, że harcerzem być każdemu wypada…

ZAPRASZAMY DO WSTAPIENIA W SZEREGI NASZEJ ORGANIZACJI

 

Z harcerskim pozdrowieniem

CZUWAJ!

phm. Jolanta Mochol, drużynowa harcerska

Koło Jadwiżańskie

Koło Jadwiżańskie

 

Nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą. 

Uczmy się w szkole świętej Jadwigi królowej,
jak wypełniać to przykazanie miłości.

/Kanonizacja Królowej Jadwigi na Błoniach Krakowskich

przez papieża Polaka Jana Pawła II 8 czerwca 1997 r./

 

Koło Jadwiżańskie powołane zostało w Miejskim Zespole Szkół we wrześniu 2009r. Zajęcia w Kole kierowane są do uczniów gimnazjum chcących lepiej poznać życie i działalność Patronki swojej szkoły, zainteresowanych upowszechnianiem Jej dokonań oraz  podejmowaniem dzałań dobroczynnych na rzecz innych. Wiele z zadań to kontynuacja akcji realizowanych niegdyś przez Szkolne Koło Caritas.

 

Może masz nowe pomysły, energię, zapał, by działać i chęć zrobienia czegoś dla społecznosci szkolnej, swojego otoczenia, osób potrzebujących... ?

Zapraszamy,  przyjdź na nasze zajęcia... i zostań!:)

 

 

 

Opiekunowie:

Mochol Jolanta

Ufniarz Grażyna.

Szkolne Koło Sportowe

Szkolne Koło Sportowe

 

W naszej szkole są organizowane SKS odbywają się one w następujących terminach:

 

Piłka ręczna dziewcząt

środa: 1700- 1800- J. Koniarczyk

Piłka ręczna chłopców:

czwartek: 1455- 1615- J. Wojtaszek

Piłka siatkowa dziewcząt:

poniedziałek: 1700- 1800- S. Ćwik

Piłka nożna chłopców:

poniedziałek: 700- 800- R. Ul

Koszykówka dziewcząt:

środa: 700- 800- R. Ul

Podkategorie

 

Szukaj

Nagrody

 

Projekty

***


***

Kompleksowy system doskonalenia
nauczycieli w powiecie kraśnickim

***

Po ścieżkach wiedzy

***

 

 ***

 Indywidualizacja nauczania
w klasach I-III szkół podstawowych

***

Witryna online

Odwiedza nas 155 gości oraz 0 użytkowników.