Jubileuszowa Odznaka 100 lat ZHP i Niepodległości zdobyta

Kończący się rok 2018 dla środowisk harcerskich był podwójnie wyjątkowy. Obchodziliśmy bowiem 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości oraz 100. lecie Związku Harcerstwa Polskiego. Z okazji tych jubileuszy druhny i druhowie z 20 ŚDH „Nadwiślańskie Trampy” zdobywali odznakę „100 lat ZHP i Niepodległości”. Tę okolicznościową odznakę przygotowała Komenda Hufca ZHP Nowy Dwór Mazowiecki im. Korpusu Kadetów nr 2. Przyznanie odznaki wiązało się z realizacją - w okresie od 11 listopada 2017 roku do 11 listopada 2018 roku - przewidzianych regulaminem zadań.

Wyzwanie podjęła grupa 12 harcerzy z naszej drużyny. Nasze działania obejmowały środowisko szkolne, lokalne oraz łączyły się z uczestnictwem w propozycjach programowych hufca. W grudniu 2018 r. odznakę wraz z legitymacją otrzymały druhny: Julia Grzebyk, Martyna Ufniarz, Karolina Szczekała, Weronika Religa, Aleksandra Sobolewska, Natalia Grzebyk, Zuzanna Michalska oraz druhowie: Michał Zabłotny, Karol Macias, Karol Wójcicki, Jakub Wójcik, dh. Katarzyna Kwiecińska oraz drużynowa phm .J. Mochol. Na metalowej odznace znajdują się Krzyż Harcerski z Okresu Walk o Niepodległość nadawany harcerzom, którzy brali udział w walkach lub przyczynili się do odzyskania i umacniania niepodległości w latach 1908 – 1921 oraz odznaka I Brygady Legionów.
Unikalność jubileuszowej odznaki polega na tym, że nigdy więcej nie będzie można jej zdobyć. Jest po prostu wyjątkowa, a my cieszymy się z faktu jej zdobycia.

 

Szukaj

Nagrody

 

Projekty

***


***

Kompleksowy system doskonalenia
nauczycieli w powiecie kraśnickim

***

Po ścieżkach wiedzy

***

 

 ***

 Indywidualizacja nauczania
w klasach I-III szkół podstawowych

***

Witryna online

Odwiedza nas 129 gości oraz 0 użytkowników.